Naše akce v roce 2016

14.01.2017

23.11. 2016 Ozvěny ekofilmu

CHKO Jeseníky pořádalo pro základní školy v Králikách setkání, kde se děti seznamovaly s různými aspekty ochrany přírody pomocí krátkých ekofilmů a vstupů. Akce se účastnily děti z prvního i druhého stupně. Akce probíhala v místním kině. Celkem jsme oslovili cca 400 žáků.

Dětem jsme představili, co obnáší práce v záchranné stanici, jak se o zvířata staráme. S sebou jsme vzali vydřici Sáru, která se okamžitě stala hvězdou celé akce. Jsme rádi, že se děti aktivně zajímaly a ptaly se nás na zvířata. 


22.10.2016 Oslava lesa na výstavě Flora Olomouc

V rámci podzimní Flóry jsme měli možnost představit naši Záchrannou stanici a vysvětlovat dětem a jejich rodičům, co záchranná stanice dělá a proč je její činnost důležitá. V areálu jsme měli stanoviště, kde děti vážily plyšové ježky. Podle jejich váhy rozhodovaly, jakou by zvolily pomoc pro jejich záchranu.  Samozřejmě jejich výkon byl oceněn a jako bonus si mohly pohladit naše živé ježky. U stánku se zastavilo 120 soutěžících dětí, jejich rodiče a navíc další kolemdoucí, kteří se zajímali se o naši činnost. 


24.8.2016 Příměstský tábor v Rapotíně

Na návštěvu příměstského tábora v Rapotíně nás pozvala organizátorka Pavla Saňáková. Dvaceti dětem jsme povídali, co děláme, která zvířátka bereme do péče a která ne, kterým mají pomáhat a kterým nemají, protože to nepotřebují. Byl také prostor pro vydřici Sáru a zvídavé otázky malých táborníků.