Vydřice Sára

Malá vydřička se k nám dostala po té, co si majitel psa všiml, jak skáče u potoka kolem nějakého zvířátka. Zvířátko dal do krabice a zavezl mému manželovi Jirkovi do práce. Po otevření na ně vykouklo vyplašené a roztomilé mláďátko vydry. Měla sotva 30cm i s ocáskem. Odhadem jí mohlo být kolem jednoho měsíce.

Malá vydřice mě okamžitě přijala za svou mámu, chtěla mou náruč a flašku teplého mléka. Další dva měsíce jsme ji měli doma zachumlanou ve staých svetrech a krmenou mlíčkem. Brzy začala být velmi hravá, její oblíbenci byli plyšáci a tenisové míčky. Naučila se slyšet na jméno Sára. Naučila se být velmi čistotná. Po dvou měsících začala přijímat ke krmení i ryby. A tak začala vonět tipicky po vydrách  - musela se přestěhovat ven. Opravdovou nealšovanou rybinu a silnou vydří vůni v kuchyni nepotřebuji. Je živena přvážně na rybách, ale miluje i jako pamlsek jablíčko. 

Sára je nebojácná, drzá, seznamuje se ráda se všemi zvířátky kolem domu od kočky, kterou miluje, přes psy, kozy, i koně. Většinu zvířat její seznamování obtěžuje, a i když jí to dávají dosti na jevo, nedá se odradit a druhý den je jde pozdravit znovu.

Sára se postupem času naučila lovit, chodit na postroji na procházky k vodě a do lesa, je pořád velmi hravá a společenská. Kvůli psychické vazbě na člověka nejde vrátit zpět do přírody, a tak jsme se rozhodli zapojit ji do ekologické osvěty dětí a veřejnosti - první velký úkol už má za sebou - hlazení a pózování zvládá na jedničku s hvědzičkou! Získlali jsme v ní právoplatnou parťačku, která nám pomáhá získat zájem.