Srnec Šimon

Lekce 1: Tento srneček byl klasickou ukázkou, kdy lidé najdou mládě a myslí si, že je opuštěné. Přitom v křoví opodál je máma srna, která nešťastně kouká, jak jí nepoučený člověk v dobré víře bere dítě a ona tomu vůbec nerozumí.

Srneček dostal jméno Šimon a velmi těžko si zvykal na nové prostředí a umělé mléko. Nakonec i on podlehl hladu a stesku a přijal mě za svou mámu. Nejraději by se mnou i spával, ale to opravdu nešlo. Musela mu stačit sláma a čersvý vzduch a já nehodlala opustit ložnici a peřiny!

Lekce 2: Takto odchovaní srnci se zpět do přírody nepouští, protože jsou moc navyklí na lidi a myslivcům by šli přímo na mušku. 

Šimon postupně měnil malý výběh za větší, ještě větší, až se pustil do výběhu ke koním a kozám. Setkával se s více lidmi i domestikovanými zvířaty. S kozama si moc nerozuměl, koně ho ignorovali, jen psi se s ním s kamarádili a dováděli spolu jak malé děti. Do Vánoc to byl mazel a prima společník.

Lekce 3: Srncům rostou růžky.

Pak mu, ale narostly první růžky a začal být nebezpečný. Ne záměrně, nebyl zlý, prostě si chtěl hrát způsobem, koho propíchnu první. Museli jsme se se Šimonkem rozloučit a poslat ho ke známým do obory. Věříme, že se mu tam daří.